Za ústavní právo platit hotovostí

Právo platit hotovostí bychom rozhodně měli mít zaručené. Je to docela důležitá svoboda, která nám chrání soukromí a naše úspory. Za prvé by stát nikdy neměl mít dohled nad každým naším nákupem a za druhé Evropská centrální banka se už chystá na záporné úroky, aby nás donutila více utrácet (obzvlášť to hrozí teď s koronakrizí). Proto doufám, že budou Trikolóru následovat i další strany s liberálním ekonomickým programem.

Kdyby někoho napadlo, že hotovost může nahradit bitcoin (nebo jiné e-měny bez kontroly státu), obávám se, že žije v zajetí své bubliny. Drtivá většina společnosti ani neví, co to je. A i ti by měli mít ústavní právo na anonymní platbu bez toho, aby byla státem vynucená pod hrozbou ztráty na účtu.

Tento článek je zajímavý tím, že nejdříve se v něm dozvíme vyjádření čtyř vybraných osob, jaká je to pitomost, aby to celé autor zakončil informací, že už od loňska má stejný záměr rakouská vláda. Nikoho z redakce už nenapadlo zavolat svým rakouským kolegům, aby zjistili, zda jsou Rakušané hloupí nebo co je k tomu vede.

Napsat komentář