Když v Brně vládlo Žít Brno s Vokřálem

Matěj Hollan na své FB zdi vypočítává společné úspěchy Žít Brno a ANO, „které by se bez toho, aniž by byl Vokřál primátor, prakticky jistě nikdy nestaly“. Ocituji jen první dva. Byla by škoda, kdyby zapadly.

„1. Deklarace a Pouť smíření 2015. Před dvěma dny to bylo přesně 5 let. Z hlediska mezinárodního impactu určitě největší Vokřálův moment. Omluva za divoký odsun německy mluvících Brňáků. Historická událost pro Brno. Iniciovali jsme to my, ale Vokřál se okamžitě bez jakékoliv pochybnosti připojil a hrdě za tím stál. Korunoval to Velký kříž za zásluhy od Spolkové republiky Německo.“

No jo, za pouť nebo pietu připomínající odsun Čechů z pohraničí nebo oběti německých válečných zločinů by Velký kříž od Němců nebyl.

„2. Ukončování bezdomovectví. V Hnutí ANO byl v té podpoře pro projekty housing first a sociálního začleňování prakticky osamocen. Resp. ještě Marek Janíček. Brněnské ANO, asi jako jakékoliv jiné, bylo tvrdě xenofobní, asociální a rasistické. Jak kvůli zachování koalice, tak ale hlavně proto, že si to skutečně myslel, vždy své lidi donutil, aby pro to hlasovali. Díky tomu, že jsme to v Brně společně prolomili, to teď může aplikovat celá republika.“

A ještě mě tam zaujalo, jak mluví o hlavním architektovi Michalu Sedláčkovi, jehož odbornosti si v Brně vážíme, myslím, bez ohledu na stranické sympatie. Prý „vytvořil legendární prolhanou prezentaci, s kterou rozjel demagogickou road show a vymýval veřejnosti i politikům mozky“. Asi jako že nebyl proti variantě odsunutého nádraží.

Napsat komentář