Všichni jsme hybridní hrozba

Že by nakonec byl největší hybridní hrozbou a dezinformátorem Jaroslav Dušek? „Záznam divadelního představení Malá vizita bylo staženo z internetových serverů, protože dle Centra proti terorismu a hybridním hrozbám v něm zazněly neověřené informace o alternativní léčbě nemoci covid-19. … Zaměstnanci centra zaslali několika serverům mail, v němž žádali o smazání záznamu představení. Video smazaly např. servery uloz.to, YouTube či Seznam.“

Je úplně jedno, co v tom videu je. Jardu Duška mám rád, ale to neznamená, že věřím všem doporučením na zdravý šťastný život od něho nebo spousty jiných lidí. Pokud chce Ministerstvo vnitra žádat mazání všech neověřených příspěvků na sociálních sítích (neděje se tak náhodou podle not Věry Jourové?), tak jsme na cestě k totalitním poměrům v Číně, severní Koreji nebo na Kubě.

Centrum (zřízené Ministerstvem vnitra) podle Oldřicha Kužílka „opustilo striktně vymezenou oblast dezinformací a přivlastnilo si právo rozhodovat, co je správný názor, navíc na ideologickém základě“. Pokud se teď nepostavíme cenzuře tlačené pod záminkou „boje proti fake news“, brzy přijdeme o svobodu projevu a demokracii. Už to přestává být sranda.