Podvolení západních značek

Írán je nádherná země, ale také islámská teokracie, kde jsou ženy tvrdě diskriminovány, např. vězením za to, když neskrývají vlasy pod hidžábem. Právě před pár dny vyvolalo ve světě pobouření, když právničku Nasrín Sotúdeovou, která je známá díky zastupování žen bojujících proti nucenému nošení šátku na hlavě (ano, paní Šabatová, právě za to, co vy u nás prosazujete). odsoudili na 38 let vězení a 148 ran bičem.

Existuje dokonce FB stránka My Stealthy Freedom s více než milionem fanoušků, kde odvážné íránské ženy sdílí svoje fotky a videa pořízená na veřejnosti bez hidžábu. A teď si představte, že přední íránské matematičce Maryam Mirzakhani, která si po celý život v zahraničí nikdy demonstrativně nevzala hidžáb na hlavu. firma Nike přimalovala na fotce islámský šátek – tak, jak jí to dělá státní propaganda.

Nike bohužel není jedinou globální firmou, která uspěla na Západě právě díky jeho demokracii a svobodám a která se dobrovolně podvoluje středověkým pravidlům práva šaría. Měli bychom si zvyknout, že Lídl retušující křesťanské kříže, Nike a další (halal Toblerone nebo západní značky vyrábějící burkini), už nestojí na straně Západu a jeho hodnot. Je na každém z nás, jak se k nim postavíme. Já budu hlasovat peněženkou, ještě je z čeho vybírat.

Napsat komentář