Administrátoři blogů iDnes na straně islamismu

Někteří si možná vzpomenou, že jsem tu několikrát sdílel články Hatema Berrezougy, vzdělaného tolerantního muslima, který by mohl sloužit jako příklad v Česku úspěšně integrovaného cizince. Našel si tu rodinu a práci a otevřeně se zájemci diskutoval na téma islámu a způsobů, jak si může Evropa uchránit svoji bezpečnost a kulturní dědictví. Proto ho po léta rádo četlo a fandilo mu spousta čtenářů.

Jeho blog na iDnes už nenajdete. O víkendu jej zrušil na protest proti cenzuře pánů Bangy a Boháčka, kteří mu jako administrátoři iDnes blogů opakovaně mazali jeho poslední články. Přečtěte si jeho dopis.

Podobně jako jinde v Evropě žijí mezi námi slušní, vzdělaní, tolerantní a integrovaní muslimové, kteří u nás změnili svůj život a kteří by jednou mohli změnit i islámskou společnost. Proti nim stojí neintegrovaní fundamentalisté koketující s politickým islámem a vnášející do Evropy středověké myšlení a praktiky. Je v našem zájmu pomáhat těm prvním a chránit je.

„Musíme hledat konkrétní liberální muslimy, kteří se perou za hodnoty svobodné společnosti. Problémem však je, že liberálních lídrů slyšíme mezi evropskými muslimy zoufale málo. Potřebujeme osobnosti, které tvrdě vystupují proti různým formám islamismu, např. nerovnoprávnosti mužů a žen, diskriminaci homosexuálů a nenávisti vůči Židům či Západu, drakonickým trestům v rámci práva šaría či nuceným sňatkům nebo vynucovanému zahalování.“ Napsal v LN 10. 5. 2015 Radko Hokovsky, zakladatel think tanku Evropské hodnoty.

Už léta tu takovou muslimskou osobnost máme, ale před pár dny administrátoři blogu iDnes, pánové Banga a Boháček, se postavili proti ní a za to jim náleží opovržení a hanba. My se postavme za muslima Hatema, který nás může poučit o podstatě islámu a zákonitostech arabského světa jistě věrněji než Banga s Boháčkem. Např. v této pasáži, kterou cituji níže.

„Muslimské organizace, a to nejen v ČR, chovají jako nebezpečné sekty a jako každá nebezpečná sekta odcizují jak vlastní lidi, tak konvertity z kulturního prostředí tím, že jim neumožní se integrovat, nikdy a nikdy a nikdy. Skutečný problém totiž netkví v tom, že Češi ztratili nervy po tolika průšvihách, že nadávají na muslimy – SAKRA, PŘIZPŮSOBTE SE! Ale skutečný problém tkví v tom, že celá islámská tradice, hl. sunna a islámské právo doslova a do písmene zakazuje muslimům, aby se INTEGROVALI.“

Napsat komentář