Pomluvy lháře Krutila

Příznivci cenzury mají nový „narativ“ pro své odpůrce. Obránce svobody projevu chtějí zdiskreditovat lživým obviněním z fandění Rusku a tvrdí, že obrana svobody slova je jen „nový příběh“ pro rejdy nekalých živlů. Tím de facto obviňují z kolaborace s Ruskem většinu populace v této zemi, která podle reprezentativního průzkumu považuje svobodu projevu za ohroženou. V iDnes to předvádí jakýsi Robin Krutil, který jako sportovní redaktor v sobě najednou objevil geopolitologa a vykladače podezřelých názorů.

Největší legrace je, že tento „investigativec“, o němž člověk nikdy neslyšel, se formulací „přesvědčivě dokládají datoví analytici“ snaží maskovat skutečnost, že ve svém článku vychází pouze z fantasmagorického pamfletu na webu Cemperových Manipulátorů, tedy několikrát usvědčených lhářů, na které je momentálně podána žaloba. Dejme si pár ukázek…

Krutil: bagatelizovali protesty v Bělorusku.
Realita: Nikdy jsem to nebagatelizoval. Ani v nejmenším. Naprostá lež.

Krutil: oháněli se vlivem neonacistů na Ukrajině.
Realita: O vlivu neonacistů na Ukrajině se běžně píše v amerických i západoevropských médiích. Stačí se podívat na dokumenty natočené např. francouzskými a americkým reportéry. Jako jeden z mnoha jsem upozornil na některé konkrétní excesy.

Krutil: označovali ukrajinského prezidenta Zelenského za loutku
Realita: Rovněž kritika některých jednání Zelenského je v západním mainstreamu naprosto běžná. Nevybavuji si, že bych ho nazval loutkou. Ani si to nemyslím – mnozí západní politici by si spíš přáli, aby se choval jinak.

Krutil: vystupovali proti zbrojní pomoci Ukrajině.
Realita: Nikdy takto paušálně. Vyjadřuji jen pochyby, zda zásilky těžkých zbraní do oblasti válečného konfliktu neškodí zahraniční politice a obranyschopnosti ČR. Zdaleka ne každá členská země EU a NATO jde touto cestou. To je rozdíl. Stejný názor mají miliony Evropanů. Je snad kvůli tomu půlka Evropy proruská?

Krutil: vzhlíželi v minulosti k Rusku jako k ochránci vykonstruovaných „tradičních hodnot“
Realita: Nevím, co autor myslí „vykonstruovanou tradiční hodnotou“, nicméně všichni moji přátelé dobře vědí, že k Rusku jsem nikdy nevzhlížel. Nikdy. Po loňské invazi ruské armády na Ukrajinu jsem opakovaně v debatách psal, že to je porušení mezinárodního práva a že jsem proti jakýmkoli vojenským intervencím. V posledních letech jsem napsal několik textů, kde se hlásím k obraně tradičních ZÁPADNÍCH hodnot, což lze snadno doložit.

Robin Krutil je tedy buď mizerný novinář anebo vědomě lže prostřednictvím jednoho z největších médií v zemi. Jsme zvědavi, co tomu řekne vedení redakce.

Co se týče SOSP, ta je apolitická a zahraniční politikou se nezabývá. Věnuje se pouze omezování svobody projevu, převážně v ČR, ať už jde o kohokoli bez ohledu na jeho politické názory a postoje. Soukromé názory našich spolupracovníků nejsou názory SOSP. Pokud chce pan Krutil polemizovat s některými přednáškami nebo články, které pravidelně publikujeme, má možnost. To, co zde vyplodil, však není práce seriózního novináře, ale sprostá pomluva.