PF 2008

obrázek Pro novoroční přání si vypůjčím několik citátů z přednášky, na které jsem nebyl. Není to typické pro dnešní dobu? Internet nám dovoluje zpřístupnit si slidy v archivu a bez zvednutí zadku ze židle si dělat obrázek o světě s pomocí našich kontaktů na blogu nebo Flickru. Právě proto mě tak zaujaly citáty z přednášky Jana Herzmanna, na letošní konferenci Czech Internet Forum…

Když jsme mezi sebou, zdá se nám svět bez internetu nemyslitelný. Možná jsme příliš často jen mezi sebou.

45 % české populace používá někdy internet. Kolik je těch, kteří jsou online, ale nikdy nepřekročili hranice zábavy a ani to nehodlají udělat?

Každoročně opouští české školy 15 % mladých lidí s nedokončeným základním vzděláním. Téměř dvě třetiny dospělé populace nemůže používat internet z domova. Plných 70 % neuživatelů internetu o něj nemá zájem, ačkoli ho zná.

15 % světové populace je negramotných, 24 % žije zcela bez elektrické energie a nemá možnost se s internetem seznámit. Kolik je těch, kteří technicky vzato mají možnost, ale nemají motivaci, protože řeší úplně jiné, existenční problémy?

Pamatujme na to, až budeme příště nadávat při výpadku připojení a nebo až si na horách postěžujeme, kolik chodí denně spamu. Do nového roku 2008 přeji všem čtenářům VIP hodně zdraví a kapky štěstí na jejich osobních i pracovních cestách. PF 2008

Napsat komentář