Na obranu Hany Lipovské

Jistě jste to zažili – nějaké médium referuje o něčem, co vy dobře znáte, a nestačíte se divit, jak povrchní a zkreslený obrázek o tom dostávají lidé, pro které je téma cizí. Říkáte si – a takto informují i o věcech, v nichž se nevyznám?

V posledních týdnech jsem něco podobného v médiích sledoval kolem ekonomky Hany Lipovské. Tedy osoby, kterou dobře znám z jejích knih, přednášek i osobních setkání. Takových talentů máme poskrovnu. Nenapadá mě mnoho lidí, kteří mají tak široký rozhled a dar komunikace, jsou tak pracovití a poctiví v argumentaci, přitom z nich cítíte skromnost a laskavost.

Celá řada „novinářů“ ale vykreslila úplně jinou Lipovskou – jestřába blízkého Babišovi a Hradu (a to je opravdu k smíchu), který chce s pomocí temných sil ovládnout ČT. To vše z jediného důvodu – protože se jim nelíbí její konzervativní názory (na ekonomii, na rodinu, na EU). Byla to flagrantní ukázka profesního selhání žurnalistů, kteří se propůjčili k účelové štvanici, aby zdiskreditovali názorového oponenta. Ne Lipovská, ale oni se vyřadili z férové diskuse, protože ukázali, jak nedemokratické je jejich uvažování.

Napsat komentář