MAXPROGRES: od metropolitních sítí ke službám 99

obrázek Společnost MAXPROGRES patří mezi nejvýznamnější ICT firmy v Jihomoravském kraji a mezi přední desítku našeho telekomunikačním trhu. V roce 2007 dosáhla s 80 zaměstnanci obratu 170 mil. Kč. O rozvoji firmy jsem si povídal s jejím ředitelem a většinovým majitelem Jiřím Suchánkem.

Původně pracoval v SPT Telecom v provozu optické kabeláže, časem jako vedoucí investičního oddělení pro jižní Moravu. V roce 1995 se stal vedoucím brněnské pobočky firmy Techniserv, která se zabývala převážně projektováním dálkových optických kabelů a účastnických telekomunikačních rozvodů. Její obrat záhy převýšil obrat pražského centra, což vedlo o rok později k založení sesterské firmy MAXPROGRES.

Současné ICT aktivity MAXPROGRES jsou rozděleny do tří divizí – slaboproudé systémy, výstavba telekomunikačních sítí a telekomunikační služby. Právě poslední z nich (založená v roce 2004 a nyní působící pod názvem Služby 99) považuje vedení firmy do budoucna za nejnosnější. Svoje služby typu internetové telefonie, pronájmu hostingového centra nebo zřizování virtuálních privátních sítí provozuje na vlastních optických sítích se smluvní garancí rychlosti a kvality (SLA) na úrovni 99,9 %. Mezi hlavní klienty divize patří město Boskovice, Krajský soud v Ostravě, GTS Novera nebo mobilní operátoři.

Služby MAXPROGRES využívají telekomunikační operátoři, úřady veřejné správy, firmy i domácnosti. Mezi ty klíčové patří např. Magistrát města Brna, Jihomoravský kraj nebo mezinárodní firmy z Černovické terasy. Firma získala jako první v ČR prověření Národního bezpečnostní úřadu na stupeň tajné.

Do budování metropolitních sítí v Brně, Ostravě, Plzni a Hradci Králové firma investovala přes 100 mil. Kč a nedávno završila osmiletou etapu jejich budování. Již dva roky může využívat jejich infrastruktury a v současné době hledá spoluinvestora dalšího rozvoje. Spolupráci s partnery uvítá rovněž v oblasti testování aplikací, bezpečnostních služeb, kamerových systémů nebo tzv. inteligentních budov.

Jedním z rozvojových projektů je také výstavba Centra Leskava, které má být zaměřeno především na inovační aktivity v oblasti vláknové optiky a přístupových sítí ve spolupráci s Ústavem výpočetní techniky Masarykovy univerzity a s Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií VUT.


Jiří Suchánek vystudoval VUT v Brně, Fakultu elektrotechnickou, obor Telekomunikační technika. Od roku 1984 pracoval pro SPT TELECOM, a.s., postoupil na pozici vedoucí úseku Investiční výstavba u Provozu přenosové techniky Brno. Od roku 1995 působil v TECHNISERV, spol. s r.o. jako vedoucí pobočky v Brně. V roce 1996 založil MAXPROGRES, s.r.o., kde postupně působil na pozicích vedoucí úseku Projekce a realizace liniových telekomunikačních staveb, vedoucí úseku Finance a ředitel společnosti.

Kontakt

Tel: 533 444 111
E-mail: jiri.suchanek@maxprogres.cz
www.maxprogres.cz

Napsat komentář