Instinkty: Folkové prázdniny

Že nemáte rádi folk? Záleží, co si pod ním představujete. Dramaturgie hudebního festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou je pověstná stylovou a žánrovou různorodostí a zahrnuje jazz, rock, folk, etnickou, lidovou i vážnou hudbu. Každý z večerů ve dnech má v programu své téma, letos představí ve dnech 21.-28. července muzikanty z hornatých či drsnějších krajů pod titulem VYSOČINA: O drsnosti a srdečnosti v životě a muzice.

Festival nejsou jen večerní koncerty na nádvoří, v parku renesančního zámku nebo v sále zámecké jízdárny. Program zahrnuje řadu dílen (workshopů) zaměřených na výtvarné, hudební, taneční, literární nebo fotografické dovednosti otevřených pro veřejnost. Jedním z nich bude nyní dvoudenní seminář pro muzikology, etnology a hudební publicisty z oblasti lidové hudby a world music.

Tradičními hosty na festivalu bývají např. Hradišťan, Jablkoň, Katka Garcia nebo irští písničkáři. Kromě zahraničních hvězd z více než deseti zemí tentokrát vystoupí např. Marián Varga, Jan Spálený, Michal Prokop nebo Tomáš Kočko.

A kdože stojí za programem již 22. ročníku? Jméno Michal Schmidt možná z VIP už znáte. Je úctyhodné, že jsou lidé, kteří mají dostatek schopností, citu i vůle udržet tak unikátní a stále živou tradici. Na takové bychom rádi v Kulturních VIP Instinktech nadále upozorňovali.

Napsat komentář