Brnopolis Open Coffee začíná

obrázek Loni jsme začali podporovat projekt Brnopolis, jehož smyslem je vytvořit společenství tvořivých lidí se zájmem o mezinárodní rozvoj města Brna. Na moderovaném weblogu se mezitím sešlo 90 příspěvků a nazrál čas pro neformální živá setkání, která by měla sloužit jako myšlenková laboratoř pro výměnu názorů, sběr námětů a přenos zkušeností ze zahraničí.

Chceme k nim využít celosvětovou iniciativu Open Coffee, která vychází z nápadu mít neformální místo, kde se pravidelně potkávají myšlenkově spříznění lidé, vyměňují si své nápady a kontakty, dávají rady nebo se jen informují o novinkách. Stejně občas dopolední schůzky v centru Brna máme. Proč je tedy nespojit cca 1x měsíčně s příjemnou snídaní?

OpenCoffee Club založil před 11 měsíci v Londýně Saul Klein z Index Ventures. Za tu dobu se setkání rozšířila do 80 měst po celém světě, od Anchorage a Bangalore po Mnichov, Sydney nebo Záhřeb. Nemohu při tom nevzpomenout na začátky First Tuesday. Ostatně Open Coffee v Praze pořádá od prosince se svými partnery právě Ondřej Bartoš, se kterým jsme české First Tuesday zakládali.

Brněnská setkání se budou pravděpodobně trochu lišit tím, že nebudou zaměřena pouze na začínající podnikatele a nové technologie. Každé setkání bude věnováno některému z témat Brnopolis a budeme se vždy snažit k nim pozvat relevantní osobnosti. Teď bych však nerad předjímal, jakou konkrérní formu budou brněnská setkání nakonec mít. Není vyloučeno, že se z nich časem stanou Closed Tea Five O’clock pro cizince, kteří OpenCoffee pravidelně navštěvují a momentálně jsou v Brně, a ty nejaktivnější z vás 🙂

Kdy se tedy sejdeme na ranní kávu poprvé? V úterý 12. února od 9.00 hod a téma bude pro začátek odpovídat původnímu zaměření Open Coffee – tedy IT podnikání, investice a spolupráce na vývoji a výzkumu se studenty a vysokými školami. Kavárnu a zvané hosty upřesníme do týdne na weblogu Brnopolis. Do té doby můžete svůj zájem o účast vyjádřit neanonymním komentářem zde.

Napsat komentář