Zemětřesení v Durynsku

Kdo nesleduje poslední události v německém Durynsku, měl by zpozornět, protože tamní demokracie možná prožívá své poslední záškuby.

Na obrázku je dům nově zvoleného premiéra Kemmericha ještě před tím, než byl zvolen. Po výhrůžkách, které mu začaly chodit, přidělila policie jednomu z jeho synů ochranu, aby mohl jít do školy. Kandidoval za středopravicové liberály FDP, kam patřil např. H.D. Genscher (jako ministr zahraničí stříhal s naším Dienstbierem st. dráty na Šumavě).

Jeho jediným hříchem bylo, že jej při volbě podpořili i poslanci AfD, kteří jsou v Durynsku druhou nejsilnější stranou. Výsledek se kancléřce Merkel nelíbil a tak bez ohledu na ústavu před médii vyhlásila, že „“výsledek volby je třeba zvrátit“ a vydíráním předsedy FDP donutila Kemmericha k rezignaci s tím, že chce nové volby. Nejen to, odvolala i zmocněnce CDU pro východní Německo jen za to, že Kemmerichovi na Twitteru pogratuloval coby „kandidátovi středu“.

Nejlepší pointa ovšem čeká na závěr. K jaké variantě vlády Merkelová Durynsko odsuzuje, když je ochotná protiústavně rozbít demokraticky zvolenou vládu své vlastní strany CDU a FDP s tichou podporou AfD? K rudo-rudo-zelené vládě bývalých komunistů, extrémistické Die Linke. Takový je nyní obrázek Německa, kde totalita s podporou pouličních bojůvek (Die Welt píše o „levicových mlátičkách“) demontují demokracii. Chraň nás, dobrý Bože, před tím smradem, který Německo zase vrací do 30. let.

Napsat komentář