Novodobí cenzoři

Právě na FB vidím, jak je odkaz na rozhovor s prof. Montagnierem, držitelem Nobelovy ceny za práci na původu HIV, překryt varováním, že obsahuje nepravdivé informace.

Jestliže jste to ještě nezažili, tak to funguje tak, že si FB najme organizaci „odborníků“, kteří si hrají na soudce a troufají si rozhodovat, co je pravda a co lež, příp. které názory (a kteří autoři) se jim líbí a které považují za nesprávné (čti nepohodlné). Přitom spousta tvrzení je z logiky věci neověřitelná a vědět s jistotou např. fakta o viru Covid19 dnes nemůže nikdo. A už vůbec ne aktivisté typu manipulátora Cempera, cenzora Kartouse nebo elfů z Člověka v tísni, kteří chtějí za nás rozhodovat, koho smíme číst a koho nám nechají smazat.

Vzpomněl jsem si při tom na tento článek jakéhosi spolku Nelež, s nímž se pár marketerů a „specialistů na vzdělávání a etiku“ snaží získat více peněz z reklamy pro svoje klienty tím, že konkurenční weby označí za dezinformační. Tak takhle ne, milánkové. Cenzurovat si běžte do Číny, Ruska, Německa nebo Bruselu. Boj proti dezinformacím přenechte bezpečnostním složkám státu a nevydávejte za něj svoji snahu o ovládnutí mediálního trhu a informační monopol.

Napsat komentář