Evropský parlament podpořil BLM včetně velké většiny českých europoslanců

Evropský parlament odhlasoval jasnou většinou podporu masovým protestům v USA i v evropských městech, odsoudil „jakékoliv projevy nadřazenosti bílé rasy“ a „přihlásil se k heslu Black Lives Matter“. Státy i instituce EU vyzval k tomu, aby oficiálně uznaly „minulé křivdy a zločiny proti lidskosti spáchané na Romech, černošském obyvatelstvu a osobách jiné barvy pleti“, kam zařadil i otroctví.

Dále vyzval EU a členské státy, aby „při prosazování trestního práva, v boji proti terorismu či při imigračních kontrolách nepoužívaly žádnou formu rasového ani etnického profilování. … Poslanci také vyzvali orgány USA, aby „přijaly opatření k řešení strukturálního rasismu a nerovností v zemi. Odsoudili zásahy policie a kritizovali výhružky prezidenta Trumpa týkající se nasazení armády a jeho rétoriku“.

To je otevřená podpora černošského rasismu v BLM, skandální zasahování do vnitřních záležitostí USA, zpochybňování kulturních kořenů Evropy a účinných metod boje s kriminalitou.

Z českých europoslanců hlasovali PROTI pouze David a Blaško (SPD) a ZDRŽELI SE Vondra, Zahradil a Vrecionová (ODS). Ostatní hlasovali PRO včetně všech zástupců ANO, Pirátů, KDU-ČSL a TOP09 se STAN. Česká vláda se proti tomu nijak neohradila.

Napsat komentář