Dokud IT podnikatel poráží labužníka

Blog Iva Lukačoviče porazil pana Cuketku v anketě Křišťálové lupy o nejlepší blog. To jsem nečekal. Čtu rád oba a cena je jistě v dobrých rukou. Ivo je výrazná osobnost s názorovým přesahem daleko za hranice ICT sektoru, která se nebojí říkat a psát ani proti mínění většiny.

Přesto jsem si tipoval, že chytře a vtipně psané & focené postřehy o dobrém jídle & pití (což je téma, které by mohlo zajímat většinu lidí) na obsahově nabitém i designově povedeném blogu si získají větší oblibu internetových čtenářů než marketing služeb Seznamu, názory na technologické trendy a reportáže z létání (bezesporu zajímavé, včetně pěkných fotek, ale připadá mi, že spíše pro užší skupinu příznivců) s primitivním designem a častými pravopisnými chybami.

Podle mě to svědčí o tom, že českému webu stále dominují geekové a technicky zaměření uživatelé. Jakkoli si to možná nechceme připustit, Internet se ještě stále nestal mainstreamovým médiem a blogy mají o to dále k významnější penetraci internetových čtenářů. O opaku mě přesvědčí, až masovou anketu vyhraje Cuketka nebo blog s podobným zaměřením 🙂

Napsat komentář